به وب سایت گروه کاراوب خوش آمدید

تلفن: 630 200 77 - 021

پایتون چیست؟

خلاقیت، زیبایی، کیفیت...

پایتون چیست؟

تعدد زبان های برنامه نویسی ممکن است باعث سردرگمی در شما شود! اما امروز میخواهیم زبانی را به شما معرفی کنیم که محبوب ترین زبان برنامه نویسی در سال 2020 است! بله پایتون ! زبان برنامه نویسی پایتون با سرعت بسیار به زبان محبوب برنامه نویسان تبدیل میشود! در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که چرا برنامه نویسی پایتون انقدر محبوب است!

تاریخچه زبان برنامه نویسی پایتون

وقتی Guido van Rossum در دهه 1990 پایتون را به عنوان پروژه جانبی خود توسعه داد ، هیچ کس فکر نمیکرد که روزی محبوب ترین زبان برنامه نویسی باشد. با توجه به رتبه بندی های شناخته شده و روند صنعت ، این زبان را میتوان به عنوان برترین زبان در 10 زبان برتر برنامه نویسی در سال 2020 دانست!پایتون سعی کرده کاری کند تا کدنویسان بیشتر وقت خود را صرف کدنویسی پیشرفته کنند و از کد نویسی های تکراری خلاص شوند! در سال 2008 ، این زبان با معرفی نسخه ی  3 ، تعمیرات اساسی و پیشرفت را با هزینه معرفی تغییرات مهم قابل توجهی انجام داد. شما میتوانید طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن و… را توسط پایتون انجام دهید!
امروزه ، این زبان در همه زمینه های توسعه نرم افزار کاملاً نماینده است!

 

3 ویژگی اصلی برنامه نویسی پایتون:

کارآمد ، زیبا ، ساده ، در عین حال قدرتمند است. پایتون بالاترین استاندارد را از نظر تجربه توسعه دهندگان کسب کرده.
این زبان ادغام کلاس اول با ++C دارد و می تواند کارهای سنگین CPU را به ++C بارگذاری کند. همچنین ، این زبان ابزارهای قدرتمندی را برای ریاضیات ، آمار و علوم محاسباتی با كتابخانه های مختلف مانند NumPy ، Pandas ، SciPy ، Scikit-Learn به شما می دهد. در نتیجه ، پایتون بر چشم انداز Machine Learning / Deep Learning / Data Science و سایر حوزه های علمی حاکم است.
پایتون جامعه و پشتیبانی بسیار فعالی دارد. شما همیشه می توانید کتابخانه ها و چارچوب های این زبان را به اندازه کافی بدون توجه به اینکه روی برنامه های سازمانی ، علوم داده یا هوش مصنوعی کار می کنید ، پیدا کنید. ادامه ی این مقاله رو بخونید تا متوجه بشید چرا پایتون در 10 زبان برتر برنامه نویسی رتبه ی اول رو کسب کرده.

 

محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون:

در چند سال گذشته ، این زبان شاهد رشد عظیم تقاضا بوده و هیچ نشانه ای از کند شدن در محبوبیت آن دیده نمیشود. سایت رتبه بندی زبان برنامه نویسی PYPL پایتون را به عنوان زبان برنامه نویسی شماره یک با محبوبیت قابل توجهی در سال 2020 معرفی کرده است:

 

همچنین ، این زبان از جاوا پیشی گرفته است و با توجه به مخازن GitHub به زبان دوم محبوب شده است:

منبع: TIOBE

 

بیشتر زبانهای برنامه نویسی طراحی وب سایت قدیمی و اصلی دارای کشش پایدار یا نزولی هستند. همچنین ، پایتون در اینجا یک استثناء است و روند صعودی فزاینده ای را در طی پنج سال گذشته دارد ، همانطور که از روندهای Google مشخص است:

زبان برنامه نویسی پایتون

منبع: Google Trends

 

بازار کار:

مطابق با واقع ، خواستارترین زبان برنامه نویسی در بازار کار در ایالات متحده است که بالاترین میزان کار 74 هزار شغل را در ژانویه سال 2020 داشته است. همچنین ، با دستمزد سالانه 120 هزار دلار در رتبه سوم قرار گرفت.

زبان برنامه نویسی پایتون

 

موارد اصلی استفاده:

طراحی سایت

علوم داده
تجزیه و تحلیل داده ها
هوش مصنوعی ، یادگیری عمیق
برنامه سازمانی

Powered by Froala Editor

نظرات

هنوز نظری برای این پست ثبت نشده است